TEHNISKĀ INFORMĀCIJA

Jautāt ekspertam

Limited Slip (LS) eļļas

Nevienmērīga berze (pielīp-slīd, angliski: stick-slip) ir izplatīta parādība mūsu pasaulē. Mēs dzirdam tās izraisīto nepatīkamo skaņu, piemēram, kad durvis čīkst, apstājas vilciens, raksta uz tāfeles utt.. Parasti tā nav vēlama, taču, pateicoties tai, pastāv stīgu instrumentu skaņa.

Kas izraisa nevienmērīgu berzi?

Virsmu savstarpējas saraustītas kustības iemesls ir tas, ka statiskās berzes koeficients ir lielāks nekā dinamiskās; proti, lai izkustinātu ķādu virsmu no miera stāvokļa, ir nepieciešams lielāks spēks nekā tā kustības turpināšanai.

Slīdot ar mazu ātrumu, virsmas kustība var būt ar rāvieniem, svārstībām vai lēcieniem (starts/ stop). Visvairāk šādai ietekmei tiek pakļauti mezgli ar salīdzinoši lielu virsmas laukumu, piemēram, slīdņi, bremzes, sajūgi, hidrauliskie vai pneimatiskie cilindri.

Kā to novērst?

Ierobežotas berzes Limited Slip (LS) piedevas, neatkarīgi no ekspluatācijas apstākļiem, nodrošina nepieciešamo berzes koeficientu.

Jo mazāka ir starpība starp statisko un dinamisko berzes koeficientu, jo mazāk notiek raustīšanās. Šo īpašību nodrošina sastāvi, kurus sauc par stick-slip piedevām rūpnieciskajām un LS piedevām automobiļu smērvielās. Vienmērīgu nepārtrauktu kustību var panākt, lietojot pareizu smērvielu.

Eļļas slīdes vadotnēm

Lai gan modernās eļļas slīdņu vadotnēm ir paredzētas plašam pielietojumam, to pamatfunkcija ir nodrošināt berzes virsmu vienmērīgu kustību, bez rāvieniem. Tās, papildus, arī aizsargā darbgaldus pret dilšanu un koroziju, kā arī kalpo kā hidrauliskais darba šķidrums. To svarīga iezīme ir saderība ar metālapstrādes šķidrumiem.

MOL Multi SW sērija atbilst visām šīm prasībām visaugstākajā līmenī. Produkts ir pieejams šādās viskozitātes pakāpēs: ISO VG 32, 46, 68, 100, 150, 220.

Pašbloķējošie Limited Slip Diferenciāļi (LSD)

Diferenciāļi ļauj automobiļu velkošajiem riteņiem līkumos griezties ar dažādiem ātrumiem. Tomēr uz slidena ceļa transportlīdzeklis, iespējams, nevarēs  uzsākt kustību, jo viens no riteņiem izbuksēs saķeres trūkuma dēļ.

To novērš ierobežotas berzes pašbloķējošais diferenciālis, lielākas ātruma starpības gadījumā sabloķējot labo un kreiso pusasi ar daudzdisku sajūgu eļļas vannā. Nepiemērotas transmisijas eļļas lietošana (bez LS piedevas) rada vibrācijas, klaudzēšanu, čīkstēšanu.

Šādiem velkošo tiltu diferenciāļiem iesakām izmantot MOL Hykomol LS un Texaco Geartex LS sērijas eļļas. Pieejamās viskozitātes klases: SAE 80W-90, 85W-90, SAE 90, 85W-140

Sazinieties ar mums šeit vai
Apskatiet populārāko produktu klāstu šeit.